Misia Łukasiewicz  - ur. 1989. Z wykształcenia jestem rzeźbiarką, oddaną malarstwu w plenerze. Ukończyłam studia magisterskie na Wydziale Rzeźby Warszawskiej ASP oraz Wydział Historii Sztuki na UW. Głównym tematem mojej twórczości jest krajobraz. Oprócz malarstwa sięgam również do medium grafiki, instalacji, performance.

Podczas twórczych podróży do USA, Kanady, Włoch, Portugalii w ramach stypendiów artystycznych i rezydencji realizowałam projekty społeczne dotyczące przynależności człowieka do rodzinnego  krajobrazu.

W 2017 zrealizowałam projekt "50 akrów" we współpracy z lokalnymi farmerami z Canewater Farm w miejscowości Darien, Georgia, USA.  Praca powstała dzięki stypendium Ansley Rivers, w ramach Thicket Residency. 

W 2016 zostałam wyróżniona stypendium Centrum Caetani i współpracowałam z Indianami Syilx w ramach projektu „Ziemie Niczyje” w dolinie Okanagan, BC, Kanada.     

W 2012 odbyłam półroczne stypendium na Akademii di Belle Arte w Palermo, w 2014 staż artystyczny w Stowarzyszeniu ASPEA w Lizbonie i na Azorach.           

Obserwacja i artystyczna podróż w głąb odmiennych kultur potęgują moją fascynację rodzimym Mazowszem. Na co dzień zajmuje się malarstwem w plenerze. Wierzę, że przybliża mnie to do prawdy, którą staram się oddać na płótnie. Pracuje wyłącznie zimą i późną jesienią, znajduje wówczas aurę pogody, która mnie inspiruje. Nagie kształty drzew, surowość pól, graficzność krajobrazu, mgły, szadź, zamarzająca woda, błoto i kałuże. Ot, cała nasza polskość. 

Założyłam grupę CudoTWÓRCZYŃ – kobiet-artystek, które poprzez wspólne działania dzielą się doświadczeniami twórczymi. 

Wybrane wystawy:

24.07 - 23.08.2023 - Venice, Giudecca Art Space, solo

23.10 - 13.11.2023 - Warsaw, Biegas Art Gallery, solo 

2022r. - wystawa indywidualna w Kolonii Artystycznej, Zalesie Dolne 

2019r. - "Na Północ" Defabryka, Warszawa

2017r. - wystawa młodych twórców Polskich w Parlamencie Europejskim, Bruksela

2016r. - „Dziedzictwo Krajobrazu” Centrum Caetani, Vernon, BC, Kanada

2015r. - „Wesele” Galeria Propaganda, Warszawa

2014r. - wystawa rzeźby w Klubie Kultury Saska Kępa , Warszawa

2013r. -  „Interwancje” Museum Riso, Palermo, Włochy

Wybrane działania: 

2022r. - wydanie albumu o mojej twórczości 

2017 - 2019r. - projekt SAD, wysiedlona wieś łemkowska, Górny Regietów/ Szklary, Beskid Niski. Więcej o projekcie

2018r. czerwiec - wrzesień - plener malarski w Kanadzie i na Alasce