Loading

NADZIWIĘ. NAMILCZĘ. NAMALUJĘ.

Galeria Biegasa

Wystawa w Galerii im. Bolesława Biegasa została opatrzona partonatem honorowym Fundacji im. Wisławy Szymborskiej oraz patronatem Teatru 6. Piętro. 

 

Katalog najnowszej wystawy wraz z obrazami dostępnymi można pobrać poniżej. 

 

Wystawa „Namilczę. Nadziwię. Namaluję” składa się z prac pochodzących m.in. z cykli „Złota Polska wieś”, „Dni świąteczne” oraz „Miasta”. Dopełnieniem malarstwa będzie instalacja „SAD” - odciśnięte na tiulu drzewa owocowe, niemi świadkowie wynarada­wiania Łemków -przywołują pamięć tamtych dra­matycznych czasów.

Kuratorka Kama Zboralska 

 

 

Mimo różnych tematów, stosowanych technik, sztu­ka artystki jest bardzo spójna, wspólnym wątkiem wszystkich prac jest przekazywana z pokolenia na pokolenie idea przywiązania do ziemi. Dosłownie i w przenośni. Niezależnie kim jesteśmy ważne są ko­rzenie - rodzina, kultura, tradycja, zwyczaje które nas ukształtowały. W cyklu „Złota Polska wieś”, artystka z dużą dozą ciepła, mimo emanującego z prac chłodu odnosi się do naszych małych ojczyzn. Wielu chce o nich zapomnieć, żeby łagodnie wejść w nowe mia­stowe klimaty. „Dni świąteczne” chronią od zapomnie­nia swojskich rytuałów, kodów kulturowych przynależ­nych i zrozumiałych tylko nam. W „Miastach” pokazuje pejzaż miejski, według własnej interpretacji jakby z drugiego brzegu. Subtelnie i z dystansem.

 

 

 

Do pobrania

Katalog prac.pdf