Loading

Życie to teatr

Wystawa w Teatrze 6.piętro

6go lutego otworzyłam wystawę "Życie to teatr". Dzięki wspaniałym gospodarzom - Teatr 6.piętro oraz partnerom- Santander Private Banking mogłam zorganizować wydarzenie niezwykłe. Chciałam w ten sposób podziękować Wam za zainteresowanie moją twórczością i wsparcie, którym mnie obdarzacie. 

 

 

Życie to teatr to wystawa o naszej codzienności. Składa się ona z momentów świątecznych na których celebrowanie nie zawsze mamy czas i ochotę. Moje malarstwo to zatrzymana w kadrze chwila dla zadumy, dla głębszego oddechu, dla spojrzenia w siebie poprzez zerknięcie w krzywe, monochromatyczne lustro.

 

Nie gramy w naszym teatrze. Jesteśmy prawdziwi. Nawet jeśli byśmy chcieli, to codzienność wkrada się w każdy moment wzniosły. „Ty jedyna byłaś mądra, że wzięłaś parasol” - Szymborska podsłuchuje rozmowy bliskich na pogrzebie. 

Ja maluję liche święta świeckie. „Najpierw rosół, potem pomidorowa”. Wszyscy wmawiają nam obowiązek przeżywania tu i teraz. Moje postacie tępo milczą. Celebrują po swojemu. Czekają na coś niezwykłego. Objawienie, które użyczy im blasku.

A proza trwa niewzruszenie. Nie schodzi z planu nawet na ten jeden moment – świąteczny. 

 

 

fotografie i film Stefan Ronisz 

 

 

Do pobrania

Katalog wystawy wraz z dostępnymi obrazami: Życie to teatr, Misia Łukasiewicz.pdf